جمعه 4 فروردين 1396   22:30:26
سومين رويداد كارآفريني استارتاپ دانشگاه رازي با رويكرد ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري برگزار شد
سومين رويداد كارآفريني استارتاپ دانشگاه رازي در ميان موجي از استقبال دانشجويان و علاقمندان برگزار شد. در اين رويداد كه 48 ساعت قبل از برگزاري به دليل حجم بالاي استقبال، ثبت نام آن بسته شد، شاهد حضور شركت كنندگاني از ساير استان ها مانند: تهران، ايلام، كردستان و ... بوديم.
در مراسم افتتاحيه اين رويداد، شركت كنندگان علاقمند، ايد هاي خود را در مقابل پنل داوران مطرح كردند
شركت كنندگان با همراهي منتور هاي توانمند، 54 ساعت به كار و تلاش و آموزش به منظور فراگيري ايده پردازي، آشنايي با مدل سازي كسب وكار، آشنايي با كارتيمي و پياده سازي ايده هاي خود پرداختند.


مراسم اختتاميه سومين رويداد دانشگاه رازي با رويكرد ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، با حضور رياست دانشگاه رازي، رييس سازمان برنامه و بودجه استان، مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و جمع كثيري از مسئولين، دانشجويان و شركت كنندگان، در سالن پروفسور شمسي پور دانشگاه رازي برگزار گرديد.


در اين مراسم،  مهندس جليل بالايي، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان، ضمن تقدير از دبيرخانه و تيم اجرايي برگزاري رويدادهاي استارتاپ دانشگاه رازي و شركت كنندگان در اين رويداد، اظهار داشتند: اين استارتاپ علاوه بر آنكه تجاري است، رويدادي فرهنگي نيز هست. وي افزود: رويداد هاي استارتاپ، جز بهترين رويدادهايي هستند كه مي توانند با فراخوان ايده ها و چاشني فناوري، زمينه ي توليد ايده هاي نو و موثر را با كمك سازمان هاي متولي فراهم كند، ايشان با بيان اينكه استارتاپ ها مي توانند همانند دارويي بر دردهاي كهنه التيام بخش باشند تاكيد كرد كه ايران با وجود دارا بودن بناهاي تاريخي و فرهنگي فضاي سبز بسيار داراي موقعيتي مناسب در جهان بوده و استان كرمانشاه نيز با وجود اينكه داراي پتانسيل هاي بسياري در اين موارد مي باشد اما سهم مناسبي در جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگري ندارد. وي در پايان عواملي چون شناسايي ظرفيت هاي پيرامون خود، متناسب با هويت تاريخي و ظرفيت هاي اختصاصي استان را در شكل گيري ايده هاي جديد موثر خواند.


آقاي مهندس الياسي، رئيس سازمان برنامه و بودجه استان نيز در ضمن سخنان خود در اين مراسم تاكيد كرد كه علم و صنعت به فناوري نيازمند است و در اين راستا بايد به برنامه ريزي دقيق و آينده نگر در حوزه ي گردشگري توجه كرد؛ وي ابراز اميدواري كرد كه با همكاري دانشگاه رازي در ايجاد فضا و بستر مناسب براي جذب ايده هاي نو مي توان كسب و كار با محور گردشگري را تسريع بخشيد و به نتايج مطلوب و دلخواه رساند.

پس از سخنراني هاي اختتاميه شركت كنندگان آماده ي ارائه نمونه اوليه محصول شان در حضور داوران شدند. عصر اختتاميه زمان بررسي ايده ها و محصول اوليه حاصل از آن ايده بود بطوريكه گروه ها با ارائه توضيحات در زمينه ي توجيه اقتصادي طرح و‌... از طرح خود دفاع كردند در نهايت سه تيم برتر با راي نهايي داوران انتخاب شدند و با حمايت پارك علم و فناوري كرمانشاه، هدايايي به اين تيم ها اهدا شد.
در پايان مراسم با اهداي تنديس و لوح سپاس از برندگان ، حاميان و تيم اجرايي، تقدير به عمل آمد. 
بيشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |

Powered By Sigma ITID.
Guest (RaziGuest)